News

Gamescom 2015: Konferencja Blizzarda

Co nowego szykuje dla nas Blizzard?

Wbrew początkowym zapewnieniom tegoroczna konferencja Blizzard Entertainment na Gamescomie w niemieckiej Kolonii nie była transmitowana, nie opublikowano również retransmisji, ale amerykański producent gier komputerowych zadbał o to, by żadna informacja użytkownikom nie uciekła i wieści ogłoszone podczas eventu pojawiły się w podobnym czasie także na oficjalnych stronach konkretnych produkcji.

Hearthstone

Zacznijmy może od niezwykle popularnej w ostatnich miesiącach gry karcianej Hearthstone - podczas targów przybliżono nam nowy dodatek o tajemniczym tytule Wielki Turniej. DLC ukaże się na platformach Windows®, Mac®, iOS® oraz Android™ już z końcem miesiąca, 30 sierpnia, widać więc, że Blizzard zaprezentował je na ostatnią chwilę.

Rozszerzenie to przede wszystkim aż 132 nowe karty, które mogą znaleźć się w naszych taliach nawet jeszcze przed premierą. Znajdziemy wśród nich cały arsenał nowych broni, zaklęć i bohaterów z Azeroth. Ci ostatni będą posiadali nową osobliwość, tzw. Inspirację, polegającą na aktywowaniu mocy specjalnej bohatera, jeżeli na polu walki znajduje się akurat karta posiadająca ową Inspirację. Oto trzy przykłady forsowane przez Blizzard:

05TJVH1XSRUW14388537820987V9PU91G66GS1437558359219PCRYFQVWKRCE1437558362532

Nowe pakiety kart tradycyjnie zakupimy za złoto zdobyte w pojedynkach lub rzeczywistą gotówkę – ceny będą takie same jak w przypadku wcześniejszych dodatków. Nowe karty będą dostępne na Arenie od dnia premiery, ale w przedsprzedaży można nabyć zestaw 50 pakietów kart z Wielkiego Turnieju za 44,99 EUR. Pojawia się tu oczywiście mały haczyk - zakupione wcześniej pakiety otworzymy dopiero po oficjalnej premierze. Obok kart pojawi się również nowa plansza oraz przygotowany specjalnie z myślą o Wielkim Turnieju rewers.

„Wielki Turniej jest czymś więcej niż tylko sprawdzianem odwagi i umiejętności. Jest również wielkim świętem Hearthstone, przenikniętym do szpiku kości atmosferą karnawału. Niesamowite atrakcje i świetna zabawa czekają na was zarówno na polu walki, jak i poza nim!” (…) Niegdyś na turniejowych błoniach odbywały się zmagania na śmierć i życie, ale dziś chcemy się po prostu dobrze bawić! – czytamy w zapowiedzi na stronie Hearthstone`a, gdzie znajdziecie więcej szczegółów na temat Wielkiego Turnieju.

Zgłoś błąd