News

Overwatch - data premiery i kolejne testy beta

Po licznych plotkach krążących w internecie, twórcy z Blizzard Entertainment zdecydowali się w końcu potwierdzić oficjalną datę premiery swojej nadchodzącej produkcji, czyli Overwatch. Przed premierą gra otrzyma jeszcze dodatkowe testy beta, do których będzie można dołączyć na początku maja.

Overwatch to tytuł, który w powietrzu wisi już od końca 2014 roku. To właśnie wtedy do sieci trafiły pierwsze zapowiedzi produkcji, wzbudzającej zaciekawienie całej branży. Nie ze względu na kooperacyjny system rozgrywki czy też przyjętą przez twórców formułę dosyć kreskówkowego FPS-a. Overwatch to przede wszystkim pierwsza od kilkunastu lat, zupełnie nowa franczyza Blizzard Entertainment. Na deweloperach spoczywa więc spora doza oczekiwań graczy z całego świata, jednak jak dotąd wszystko szło po ich myśli. Dopiero pod koniec zeszłego tygodnia mieliśmy okazję doświadczyć pierwszego wycieku z obozu Blizzard Entertainment, zdradzającego rzekomą datę debiutu tytułu oraz termin ostatnich, przedpremierowych testów beta. W obliczu tych doniesień twórcy zdecydowali się jednak szybko zareagować, dzięki czemu dziś wiemy już, że owe plotki były jak najbardziej prawdziwe.

Zgodnie z potwierdzonymi przez Blizzarda informacjami, Overwatch zadebiutuje już 24 maja zarówno na komputerach PC, jak i konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Ostatnie testy beta są z kolei planowane na niespełna trzy tygodnie przed datą premiery gry - tym razem potrwają one aż cztery dni, od 5 do 9 maja. Warto zaznaczyć, że osoby, które zamówią tytuł w przedsprzedaży przed 29 kwietnia, będą mogły przystąpić do rozgrywki (na zasadzie wczesnego dostępu) dwa dni przed resztą graczy oraz zaprosić do niej swoich znajomych. Do udziału w przedpremierowym wypróbowaniu gry wciąż można zapisywać się poprzez oficjalną stronę Overwatch. Co ciekawe, twórcy z Blizzard Entertainment postanowili podzielić serwery na dedykowane wyłącznie graczom konsolowym oraz komputerowym, aby zapobiec ewentualnym korzyściom lub też niedogodnościom, jakie mogliby odczuć użytkownicy poszczególnych rodzajów kontrolerów. Tytuł w przedpremierowej odmianie Origins Edition można zamówić za niecałe 60 euro, czyli równowartość około 260 złotych. W skład tej edycji wchodzą m. in. specjalne dodatki cyfrowe oraz pakiet skórek dla bohaterów, co powinno spodobać się przede wszystkim najbardziej zagorzałym fanom produkcji Blizzarda.

Overwatch2

Zgłoś błąd