News

Zapowiedziano Far Cry Primal

Studio Ubisoft zapowiedziało kolejnego Far Cry’a. Wygląda na to, że tym razem przeniesiemy się... w epokę kamienia łupanego.

Taka zmiana scenerii, tematyki i podejścia do rozgrywki w przypadku znanych marek to dość ryzykowne posunięcie i już teraz można w internecie zauważyć, że nie wszystkim się to podoba. Spójrzmy jednak na to, co już wiemy, i dajmy szansę Ubisoftowi. Ta firma jak do tej pory wiele marek sprzeniewierzyła, ale Far Cry wciąż twardo trzyma się swojego podium. Miejmy nadzieję, że twórcy wiedzą co robią.

FarCryPrimal1

Akcja Far Cry Primal będzie miała miejsce w krainie Oros i pokierujemy Takkarem, członkiem jednego z okolicznych plemion. Będziemy musieli zagwarantować sobie i swoim współplemieńcom bezpieczeństwo, by grupa mogła się swobodnie rozwijać. A zagrożeń będzie wiele: m.in. mamuty, tygrysy szablozębne i członkowie innych, wrogo wobec nas nastawionych plemion.

FarCryPrimal2

Główny bohater będzie mógł rozbudowywać swoje wyposażenie zdobywając odpowiednie składniki i materiały z ciał poległych przeciwników (np. kości mamuta) lub po prostu znajdując je na łonie natury. Wszystko będzie się oczywiście działo w otwartym świecie, w którym odwiedzimy m.in. pradawne lasy i bagna. Duży nacisk ma też zostać położony na ogień – nie tylko będzie nas chronił, ale będzie mógł się również przysłużyć jako pułapka lub odwrócenie uwagi.

Trzeba przyznać, że walka dzidami i łukami w Far Cry’u to dość zaskakujący pomysł ze strony twórców, ale z całą pewnością wypełnia niszę i ma dużą szansę na sukces. Far Cry Primal ukaże się 23 lutego 2016 roku na PlayStation 4 i Xboxa One. Wersja pecetowa zawita w marcu – dokładnej daty na razie nie podano.

Zgłoś błąd