News

Wiedźmin 3: Dziki Gon bez wersji Enhanced Edition

Polski zespół CD Projekt RED zdecydował się oficjalnie zaprzeczyć krążącym po sieci plotkom, dotyczącym zeszłorocznego wydawnictwa deweloperów, czyli gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Według nich w przyszłym miesiącu na rynku miała zagościć nowa wersja produkcji, zatytułowana Enhanced Edition, ale teraz wiemy już, że tak się na pewno nie stanie.

Ostatnimi czasy na rynku gier komputerowych zapanowała wszędobylska moda na wznawianie dawnych tytułów oraz ulepszanie niedawno opublikowanych wydawnictw, co z pewnością jest bardzo korzystnym procederem zarówno dla firm wydawniczych, jak i dla samych twórców. Czasami jednak powtórne wypuszczanie danej produkcji na rynek okazuje się co najmniej niedorzeczne, chociażby ze względu na fakt niewielkiej przerwy czasowej od debiutu pierwotnej wersji danego tytułu czy też po prostu przez zbyt małą ilość zmian, które rzekomo powinna wprowadzać ulepszona odmiana gry.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Taką też sytuację mielibyśmy w przypadku Wiedźmina 3, gdyby zgodnie z ostatnimi doniesieniami, na rynku zagościła wersja Enhanced Edition gry. Plotki na temat takiej odmiany pojawiły się w sieci po tym, jak francuska sieć sklepów E.Leclerc postanowiła dodać do swojej oferty tytuł Wiedźmin 3: Dziki Gon Enhanced Edition w wersjach PC, PlayStation 4 oraz Xbox One z datą premiery, wyznaczoną na przyszły miesiąc. Możliwość pojawienia się takiej wersji gry wydawała się o tyle prawdopodobna, że poprzednie dwa wcielenia serii również doczekały się swoich ulepszonych odmian. Z wyjaśnieniami szybko pospieszyli jednak producenci z CD Projekt RED, oficjalnie zaprzeczając planom wydania wersji Enhanced Edition w najbliższym czasie i określając owe doniesienia po prostu jako "błąd". Wiedźmin 3: Dziki Gon być może kiedyś doczeka się takiej odmiany, ale na razie twórcy skupiają się na dalszym rozwoju obecnego wcielenia tytułu, m. in. ulepszając go kolejnymi łatkami, w tym właśnie wydaną aktualizacją 1.12. Pełną listę zmian z najnowszego patcha możecie znaleźć pod tym adresem lub na oficjalnej stronie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

WiedzminM

Zgłoś błąd