News

W przyszłym roku wyjdzie obszerne DLC do Trine 2

Trine 2 ma dzisiaj swoją światową premierę, a już teraz twórcy obiecali sporej wielkości dodatek do wersji podstawowej.

Dzisiaj ma swoją premierę pecetowa wersja Trine 2. W Polsce gra zadebiutuje w piątek, 9 grudnia, dzięki polskiemu oddziałowi firmy Ubisoft. Produkcja trafi na nasz rynek w czerwonej serii Ubisoft Exclusive, a więc w cenie 54,90 zł. 

Przy tej okazji wydawca pochwalił się, że od czasu premiery w 2009 roku sprzedano 1,1 miliona egzemplarzy pierwszej części gry. Przy liczeniu wzięto pod uwagę zarówno wersję na PC, jak i tę, która ukazała się na PlayStation Network. Poprzednie dane na temat wielkości sprzedaży "jedynki" pojawiły się w lutym, w fińskiej gazecie Kauppalehti. Wtedy mowa była o 400 tysiącach sprzedanych egzemplarzy. 

Z kolei twórcy gry, studio Frozenbyte, zapowiedzieli dziś, że w przyszłym roku udostępnią obszerne DLC do Trine 2. Menedżer marketingowy firmy obiecał, że zawartość dodatku dostarczy kolejne 4 godziny rozgrywki. Oprócz tego Mikael Haveri powiedział, że wraz z dodatkiem do wersji pecetowej zostaną wprowadzone nowe mody urozmaicające zabawę. Jako przykład podał już konkretny mod o nazwie "Last Wizard Standing", jednak nie zdradził, na czym ma on polegać. Jeśli nowe opcje trybu gry przypadną do gustu posiadaczom wersji PC, zostaną przeniesione także na konsole.

Trine 2 to platformówka przenosząca graczy w pełen kolorów świat fantasy. W grze dostępny jest tryb kooperacji dla trzech osób, a wcielić się można w jedną z trzech postaci: złodziejkę, rycerza lub maga. 

Później udostępnione zostaną także wersje elektroniczne tytułu na konsole PlayStation 3 i Xboksa 360. Stanie się to odpowiednio 20 i 21 grudnia.

Zgłoś błąd