News

Samsung tworzy pamięci LPDDR4 dla Galaxy S5

Pamięć RAM to już nie tylko jeden z najważniejszych elementów komputera, ale także element kluczowy w smartfonach. Samsung zauważył potrzebę przyspieszenia i powiększenia jej ilości z myślą o swoim flagowym produkcie – Galaxy S5.

Galaxy S5, którego zapowiedzi możemy się spodziewać w najbliższym czasie, ma przywrócić koronę króla smartfonów z systemem Android koreańskiemu potentatowi. Nowy model ma posiadać 4 GB pamięci RAM, choć jak zauważa ZDNet Korea – nie można wykluczyć większej ilości. Samsung spodziewa się ukończyć prace nad ośmiogigabajtowymi chipami LPDDR4 w okolicach premiery Galaxy S5, więc bardzo prawdopodobne, że nowy flagowy smartfon Samsunga będzie posiadał już nie 4 GB, a 8 GB wydajnej pamięci.

Samsung

O Samsungu Galaxy S5 jest w ostatnim czasie bardzo głośno. Mówi się, że telefon ma posiadać 5,25'' wyświetlacz QHD oraz metalową obudowę, co byłoby dużą zmianą w porównaniu do plastikowych, które od dawna znajdują się we flagowych urządzeniach Koreańczyków. Ponadto Samsung ma zapowiedzieć nowy procesor Exynos na najbliższych targach CES 2014. Ma to być 64-bitowy chip stanowiący konkurencję dla Apple A7. Na zapowiedzi jednak musimy trochę poczekać, ale widać jak na dłoni, że rozwój urządzeń mobilnych nadal nie wyhamował. 

Zgłoś błąd