News

Prawdopodobna specyfikacja Samsung Galaxy S5

Tradycją już się stało, że każde z urządzeń należące do rodziny Galaxy S w dniu premiery posiada na pokładzie podzespoły z najwyższej półki. Dotychczasowe informacje o specyfikacji Samsung Galaxy S5 potwierdzają tę tendencję.

Nie minęło jeszcze 6 miesięcy od premiery Samsunga Galaxy S4, a w sieci już krążą pogłoski, że Samsung w styczniu zaprezentować ma model Galaxy S5.

Samsung Galaxy S5 ma posiadać System Android z nową wersją nakładki TouchWiz. Najprawdopodobniej nowy flagowiec Samsunga będzie posiadał metalową obudowę. Na załączonym renderze widać, iż bliżej mu do całkiem udanego Galaxy S2 niż Galaxy S3/4, które – według wielu użytkowników – wyglądają "jak mydelniczki".

samsung galaxy S5

W kwestii ekranu zdania są podzielone. Jedne źródła podają, iż będzie to elastyczny ekran OLED o przekątnej 5,5”. Inne z kolei informują o 5” ekranie AMOLED o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli.

Galaxy S5 najprawdopodobniej będzie posiadał na pokładzie 64-bitowy układ Exynos lub Qualcomm – który zapowiedział już na przyszły rok premierę nowych 64-bitowych układów.

Inną istotną zmianą ma być sensor aparatu, który zaoferuje optyczną stabilizację obrazu.

Aparat będzie posiadał matrycę 16-Mpix oraz technologię ISOCELL, która zapewnić ma lepszą jakość obrazu w słabym oświetleniu.

Zgłoś błąd