News

Rok 2016 będzie ciężki dla producentów tabletów

Wraz z końcem roku przychodzi pora na wszelkie podsumowania, ale również przewidywania co do roku nadchodzącego. Firma TrendForce przygotowała prognozę dotyczącą notebooków oraz tabletów i jak się okazuje, te drugie urządzenia czeka ciężki okres.

Jak podaje TrendForce, dostawy laptopów w 2016 roku wzrosną o 1% w porównaniu rok do roku i wyniosą około 165 milionów jednostek. Ten niewielki wzrost będzie zasługą takich producentów jak Xiaomi czy Huawei.

Google Pixel C tablet

Z drugiej strony tablety wciąż będą notować spadek. Urządzenia te nadal posiadają ograniczone możliwości w kwestii rozrywki i funkcjonalności i z roku na rok są zastępowane przez coraz większe smartfony. W 2016 roku dostawy mają osiągnąć liczbę 153,3 milionów, czyli o 6,1% mniej w stosunku do 2015 roku.

57% tabletów w 2014 roku stanowiły modele 7-calowe, w tym roku będzie to najprawdopodobniej 50%, ponieważ producenci tych urządzeń przestają rozwijać tablety w większych rozmiarach ze względu na większe powodzenie na rynku notebooków.

TrendForce zakłada również, że sprzedaż tabletów będzie napędzana przez urządzenia z rozdzielczością Full HD oraz bardzo cienkimi ramkami ekranu.

Zgłoś błąd