News

Microsoft: najnowsze wyniki finansowe i kolejne zwolnienia

Microsoft w ostatnim czasie zwolnił dość sporo pracowników. Mowa tu konkretniej o ostatnim roku. Na tym jednak nie koniec, bo wraz z publikacją najnowszych wyników finansowych przedsiębiorstwa pojawiły się informacje, że pracę straci kolejne 1000 osób. Jak podaje The New York Times, zwolnienia te nie były wcześniej planowane ani tym razem zapowiadane i są całkiem świeżą decyzją giganta z Redmond.

W ubiegłym roku Microsoft zwolnił najwięcej pracowników w swojej historii. Pracę straciło aż 18 tysięcy osób zatrudnionych na całym świecie. W lipcu bieżącego roku ogłoszono natomiast poważną restrukturyzację obejmującą dział mobilny (związaną z przejęciem telefonów Nokii), co poskutkowało kolejnymi zwolnieniami. W tym przypadku pracę utraciło 7800 pracowników.

Microsoft comapny

W specjalnym oświadczeniu rzecznik Microsoftu poinformował, że redukcje zatrudnienia zostały rozłożone na więcej niż jeden obszar działalności oraz że ukazują one dostosowywanie się do potrzeb biznesowych.

Microsoft opublikował także najnowsze wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2016. Przedsiębiorstwo odnotowało zysk netto w wysokości 4,6 miliarda dolarów za kwartał, podczas gdy przychody wyniosły 21,6 miliarda dolarów. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku Microsoft zarobił 4,5 miliarda dolarów przy czym całkowite wpływy osiągnęły poziom 23.2 miliardów dolarów.

Przedsiębiorstwo zaprezentowało również więcej szczegółowych danych, z których wynika, że:

- Przychody z linii Surface spadły z 908 do 672 milionów dolarów porównując rok do roku

- Zyski z Windows OEM spadły o 6%

- Liczba aktywnych w ciągu miesiącu użytkowników wzrosła o 28% i wynosi 39 milionów

- Komercyjne produkty Office oraz usługi w chmurze zanotowały wzrost o 5% w stałej walucie

- Liczba subskrybentów Office 365 wynosi już 18,2 milionów (wzrost o około 3 miliony użytkowników)

Zgłoś błąd