News

Procesory Celeron ”Haswell” dopiero w 2014 roku

Serwis CPU World dotarł do informacji, które przedstawiają nie tylko specyfikację przyszłej generacji procesorów Celeron, ale również określają przybliżony termin ich premiery. Na rynku w pierwszej kolejności pojawią się trzej reprezentanci rodziny Celeron dla gniazda LGA 1150.

Z informacji, jakie zamieścił serwis CPU World, wynika, że Intel nie zapomniał o ekonomicznych układach dla podstawki LGA 1150. Niemniej osoby planujące zakup Celeronów z rodziny Haswell będą musiały uzbroić się w dość dużą dozę cierpliwości, ponieważ premiera tych układów zaplanowana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Jak wynika z poniższej tabelki, na rynku pojawią się wówczas trzy modele jednostek Celeron, które będą oparte o architekturę Haswell. Dwa z nich to standardowe modele, których TDP wynosić ma 54 W, zaś jeden jest energooszczędny (TDP 35 W). Taktowanie ww. procesorów wynosić będzie od 2,4 do 2,8 GHz. Ponadto każdy z opisywanych modeli posiadać będzie po 2 MB pamięci cache L3, kontroler pamięci DDR3-1333 oraz zintegrowany układ graficzny Intel HD.

Celeron LGA 1150 01

Zgłoś błąd