News

Pierwsze zdjęcie karty GEFORCE Titan z układem GK110

W sieci pojawiło się już pierwsze zdjęcie karty graficznej z układem GK110. Chip ten będzie sercem nadchodzącej konstrukcji GEFORCE Titan, która - według dotychczasowych informacji - ma szansę stać się najszybszą jednoprocesorową karta graficzną dla komputerów PC.

Serwis WCCFTech zamieścił w sieci pierwsze zdjęcie karty graficznej z układem GK110. Zdjęcie jest w znacznej mierze rozmyte, ale możemy jednak z niego co nieco wyczytać. W oczy rzuca się od razu GPU GK110. Trzeba przyznać, że rozmiary tego układu graficznego zawierającego 2688 rdzeni CUDA robią wrażenie i wyróżniają się na tle dotychczasowych układów graficznych.

Wiemy również, że opisywana karta najprawdopodobniej na swoim pokładzie posiada również 6 GB pamięci GDDR5 (384 bit), 8-fazową sekcję zasilania VRM (2-fazowa sekcja zasilania pamięci VRAM powinna znajdować się na rewersie płytki PCB, tuż obok złączy SLI), a także dwa gniazda PEG (8 pin + 6 pin).

Jeden z duńskich sklepów komputerowych zamieścił nawet ofertę sprzedaży karty graficznej ASUS z rdzeniem GK110 w cenie wynoszącej 7276 DKK (koron duńskich), co odpowiada równowartości około 4075 zł. Ogłoszenie to obecnie jest już jednak nieaktualne, bowiem oferta została zdjęta ze strony internetowej sklepu.

GEFORCE Titan GK110

ASUS GEFORCE Titan price

Zgłoś błąd