News

Radeony HD 8000 nie wcześniej niż w Q4'13

Z informacji zamieszczonych przez serwis 4Gamer.net wynika, że nowa generacja Radeonów HD 8000 nie pojawi się na rynku wcześniej niż w czwartym kwartale tego roku. AMD do tego czasu ma skupić się na optymalizacji sterowników oraz ewentualnych korektach cenowych obecnej generacji kart graficznych.

W wywiadzie udzielonym serwisowi 4Gamer.net, Devon Nekechuk (Produkt Menager w firmie AMD) stwierdził, że w tym roku firma skupi się przede wszystkim na optymalizacji sterowników oraz dostosowywaniu poziomu cen swoich produktów do ruchów oraz oferty konkurencji. Tym samym nie powinniśmy liczyć na spektakularne premiery nowych układów graficznych od koncernu z Sunnyvale.

Przysłowiowej kropki nad ”i” nie stawiają jednak najnowsze slajdy od AMD, bowiem pierwszy z nich przedstawia plany firmy na rynku kart graficznych zaledwie do końca trzeciego kwartału 2013. Być może AMD wyda jedną linię kart z nowej serii w czwartym kwartale (np.: grudzień), tak jak to już miało miejsce w przeszłości, wszak okres świątecznych zakupów jest dla producentów z branży IT czasem prawdziwych żniw.

AMD Radeon HD roadmap 2013 01

AMD Radeon HD roadmap 2013 02

AMD Radeon HD roadmap 2013 03

Zgłoś błąd