News

Karty GEFORCE GTX TITAN oficjalnie zadebiutowały

Nvidia w dniu dzisiejszym zaprezentowała oficjalnie nowe karty graficzne z serii GEFORCE GTX TITAN. Napędzają je układy GK110 zaprojektowane zarówno dla najbardziej wydajnych superkomputerów do gier jak i niewielkich, smukłych i cichych pecetów w obudowach typu SFF (Small Form Factor).

GEFORCE GTX TITAN 01

- GEFORCE GTX TITAN umożliwi nam stworzenie produktu dotychczas praktycznie nieosiągalnego, o który klienci pytali od lat: bezkompromisowo szybkiego, niewielkiego komputera, który pracuje nieomal bezgłośnie - powiedział Kelt Reeves, prezes firmy Falcon Northwest.

Karta graficzna GTX TITAN została oparta na tej samej architekturze Nvidia Kepler, która napędza superkomputer Titan, zainstalowany w amerykańskim Narodowym Laboratorium Oak Ridge. Maszyna ta zajmuje obecnie pierwsze miejsce na liście 500 najszybszych superkomputerów na świecie. Według zapewnień producenta wykorzystując moc trzech kart graficznych GEFORCE GTX TITAN, połączonych ze sobą w konfiguracji 3-Way SLI, gracze mogą cieszyć się maksymalnymi detalami w najbardziej wymagających grach.

- GEFORCE GTX TITAN jest prawdziwa bestią. To jedyny na świecie procesor graficzny, który obsłuży każdą grę w dowolnej rozdzielczości, niezależnie od jej wymagań - powiedział Scott Herkelman, dyrektor jednostki biznesowej GEFORCE w firmie Nvidia. - Co więcej, ta ogromna moc jest zamknięta w wyjątkowo zgrabnej obudowie, dzięki czemu gracze będą wreszcie mogli zbudować piękne komputery nie większe od konsoli do gier, które w odróżnieniu od nich zaoferują większą wydajność oraz zapewnią dalsze możliwości rozbudowy.

Karty graficzne GEFORCE GTX TITAN będą dostępne w sprzedaży od 25 lutego 2013 u wiodących partnerów Nvidia, takich jak: ASUS, EVGA, Gainward, Gigabyte, Zotac, a także na wybranych rynkach od firm Colorful, Galaxy, INNO 3D, MSI oraz Palit. Sugerowana cena brutto opisywanego modelu wynosi 4349 zł.

GEFORCE GTX TITAN spec

GEFORCE GTX TITAN test 1

GEFORCE GTX TITAN 02

GEFORCE GTX TITAN 03

GEFORCE GTX TITAN Cosmos And Tiki

Zgłoś błąd