News

Nowy mod dla Deus Ex już pod koniec lutego

Ulubiona przez graczy pierwsza odsłona kultowej serii niedługo doczeka się nowej modyfikacji. Zapowiedziany jakiś czas temu mod Deus Ex: Revision trafi do rąk użytkowników pod koniec lutego i kompletnie odświeży dosyć wiekową produkcję.

Odświeżanie i reaktywacja dawnych tytułów jest ostatnio w modzie, tym bardziej że wiele z nich korzysta z trendu adaptacji na konsole nowej generacji. Rzadko jednak mamy do czynienia z ponownym opracowaniem gry, mającej na karku prawie półtorej dekady. Tak właśnie stanie się z pierwszym wcieleniem Deus Ex - popularnej produkcji FPP, będącej chyba w dodatku ulubioną częścią fanów całej serii. Twórcy nie zdecydowali się na ponowne wydanie tytułu, jednak przygotowali szeroko zakrojone modyfikacje, które zostały wtłoczone do mającego zadebiutować już w lutym przyszłego roku Deus Ex: Revision.

Deus Ex Revision

Nadchodzący mod będzie miał formę nakładki na istniejącą wersję produkcji i przede wszystkim skupi się na poprawie grafiki oraz ścieżki dźwiękowej tytułu. Oprawa wizualna nigdy nie była mocną stroną pierwszego wcielenia serii, dlatego też Deus Ex: Revision powinien ucieszyć szczególnie fanów gry. Modyfikacja obejmie polepszenie jakości tekstur, modeli 3D, a także powinna wspierać wydane wcześniej mody Shifter oraz BioMod. Twórcy postanowili zaoferować także wsparcie dla obsługi bibliotek Directx 9.

DeusEx

Ciekawostką jest fakt, że nakładka zaoferuje również nowe pozycje w ścieżce dźwiękowej - tutaj jednak producenci postanowili być ostrożni, gdyż pierwsza odsłona Deus Ex była wysoko ceniona za oprawę muzyczną. Stąd w nadchodzącej modyfikacji nie będziemy koniecznie zmuszani do słuchania nowych utworów, ponieważ jej twórcy dadzą nam możliwość wyboru między poprzednim soundtrackiem a tym dostępnym w przyszłorocznym modzie Deus Ex: Revision. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale mod zadebiutuje najprawdopodobniej pod koniec lutego 2015 roku.

Zgłoś błąd