News

Nowe przyciski reakcji wkraczają na Facebooka

Jaki czas temu, a dokładniej we wrześniu, pojawiły się pierwsze informacje dotyczące nowego przycisku, który, jak początkowo spekulowano, miałby być przeciwieństwem znanego „lubię to”. Według zapowiedzi Marka Zuckerberga przycisk posłuży wyrażaniu swojej empatii, w momencie gdy polubienie mogłoby być nie ma miejscu. Ostatecznie na Facebooku pojawi się 5 nowych reakcji wyrażających różne emocje.

Po kilku miesiącach od pojawienia się pierwszych informacji na temat nowego przycisku ujawniono, że na Facebooka wkraczają reakcje. Co ciekawe, będą dostępne globalnie, dla wszystkich użytkowników. Chief Product Officer Chris Cox wyjaśnił także, w jaki sposób wybrano 5 „emocji”, które będą uniwersalne dla całego świata.

facebook reaction 500

W ciągu kilku najbliższych tygodni wszyscy użytkownicy Facebooka będą mogli reagować za pomocą następujących emotikonów: „angry” (zły), „sad” (smutny), „wow”, „haha” oraz „love” (miłość).

Warto wspomnieć, że podczas testów przeprowadzanych w 6 różnych krajach pojawiła się również szósta reakcja - „yay”, jednak ostatecznie z niej zrezygnowano, ponieważ nie była powszechnie rozumiana. Konsultowano to również z socjologami, którzy dokonali szczegółowej analizy.

Jak widać Facebook ostatecznie zdecydował się na wprowadzenie nowego, uniwersalnego „słownictwa wizualnego”. Cóż, pozostaje więc tylko czekać aż będzie ono dostępne dla każdego.

Zgłoś błąd