News

Facebook ma już 1,5 miliarda użytkowników

Największe przedsiębiorstwa jedno po drugim publikują raporty finansowe za trzeci kwartał 2015. Wśród nich nie mogło zabraknąć Facebooka, który podzielił się również danymi na temat popularności serwisu. Okazuje się, że Facebook ma już ponad 1,5 miliarda użytkowników, z czego miliard używa Facebooka codziennie.

Największy serwis społecznościowy opublikował informacje dotyczące trzeciego kwartału ubiegłego roku, z których wynika, że z 1,5 miliarda aktywnych miesięcznie użytkowników aż 1,39 miliarda korzysta z Facebooka mobilnie. Pozostając przy smartfonach i tabletach, aż 78% zysków z reklam wygenerowały właśnie reklamy mobilne.

Liczba użytkowników korzystających z serwisu każdego dnia wzrosła o 17% w ciągu roku i wynosi 1,01 miliarda, z czego 894 miliony to użytkownicy mobilni.

Co ciekawe, baza użytkowników od początku 2014 roku nie wzrosła tak znacznie jak teraz – czyli o 4%.

Facebook statystyki wyniki finansowe Q3

Całkowite przychody Facebooka w minionym kwartale wyniosły 4,37 miliarda dolarów, czyli aż o 41% więcej porównując rok do roku. Zysk wyniósł natomiast 891 milionów dolarów, czyli tylko 11% więcej. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że Facebook zatrudnia 12 tysięcy pracowników, którzy generują dość spore koszty.

Strategia Facebooka polega na oferowaniu jak najwięcej wewnątrz portalu, tak aby użytkownik nie musiał szukać informacji poza Facebookiem, co gwarantuje, że zostanie on w serwisie dłużej. Przekłada się to też na większą ilość reklam jakie zobaczy. Serwis jest największą i najpopularniejszą tego typu witryną na świecie, nie ma więc wątpliwości, że swoje działania kieruje w odpowiednią stronę.

Zgłoś błąd