News

Mapa w Euro Truck Simulator 2 niewiele większa

Twórcy Euro Truck Simulator zaprezentowali mapę z drugiej odsłony gry. Jak się okazuje, będzie niewiele większa od tej z pierwszej części i to pomimo faktu, że prace nad grą trwały dłużej niż zwykle.

Euro Truck Simulator 2 to najdłużej powstająca gra w studiu SCS Software, z najwyższym budżetem i prawdopodobnie najbardziej rozbudowana. Zapowiadano ją jako rewolucję w serii, która przyniesie masę nowości. Tym bardziej więc zrozumiały jest zawód fanów po najnowszym newsie. Czesi pokazali mapę z ETS2, która, jak się okazuje, od tej z pierwszej części różni się tylko nieznacznie.

Choć gra ma w tytule słowo "euro", to widać wyraźnie, że twórcy uwzględnili wyłącznie kraje Europy Środkowo-Zachodniej, a krajem najdalej wysuniętym na wschód jest... Polska. Choć twórcy w kampanii reklamowej wiele uwagi poświęcali naszemu krajowi, to odwzorowali tylko 3 miasta: Wrocław, Poznań i Szczecin. Nie ma nawet Warszawy, która była w pierwszej części gry. Zresztą, w tej części nie tylko tego zabraknie. Najprawdopodobniej nie będzie też Portugalii ani Hiszpanii, za to doszła Wielka Brytania.

Euro Truck Simulator 2

Jedyną znaczącą różnicą jest liczba miast, która podobno podskoczyła z 17 do kilkudziesięciu. Trudno stwierdzić, ile ich znajdzie się w ostatecznej wersji, ponieważ wciąż nie jest to ostateczna wersja mapy. Widać jednak, że zdecydowana większość z nich znajduje się w Niemczech oraz krajach niemieckojęzycznych. Jest to wynik bazowania na mapach z wydanego w 2010 roku German Truck Simulator. Z kolei Wielka Brytania będzie zawierała miasta przeniesione z UK Truck Simulator, tyle że lekko zmodyfikowane.

Wśród fanów zapanowało spore zaskoczenie. Wszak po dwóch latach oczekiwania można liczyć na coś więcej niż modyfikację poprzednich odsłon. Miłośnicy symulatorów ciężarówek liczą na popremierowe patche lub dodatki DLC, które miałyby dodać nowe lokacje.

Zgłoś błąd