News

Lenovo Mobile zostanie włączone do Motoroli

Kilka tygodni temu Lenovo zapowiedziało, że w kwestii tworzenia oraz wyglądu smartfonów będzie opierać się na rozwiązaniach Motoroli. Z najnowszych informacji wynika jednak, że Lenovo Mobile zostanie całkowicie włączone do Motoroli, a tym samym przestanie istnieć.

Ostatni rok w branży telefonów komórkowych był dla ich producentów dość ciężki. Lenovo wciąż notuje spadek swoich przychodów, który w drugim kwartale bieżącego roku spadł o 51% w stosunku do roku poprzedniego. Niedawno pisaliśmy też, że przedsiębiorstwo czeka kompleksowa restrukturyzacja, która pomoże lepiej wykorzystać mocne strony Lenovo oraz Motoroli (warto przypomnieć, że Lenovo  wykupiło Motorolę od Google w 2014 roku za 12,5 miliarda dolarów). Jak się jednak okazuje, takie zmiany mogą nie być wystarczające i według ostatnich zapowiedzi Lenovo Mobile nie będzie już dłużej odrębnym przedsiębiorstwem, wprowadzona zostanie natomiast nowa struktura organizacyjna. Jak powiedział Prezes Lenovo Mobile - Chen Xudong - przedsiębiorstwo będzie stopniowo włączane do Motoroli - od struktury organizacyjnej po linię produktów.

Lenovo

W odpowiedzi na rosnącą popularność smartfonów Xiaomi, Lenovo całkiem niedawno powołało do życia nową markę smartfonów o nazwie ZUK pracujących pod kontrolą Cyanogena. Obecnie ZUK ma szansę stać się sztandarową marką przedsiębiorstwa, podczas gdy Motorola będzie sprzedawać wysokiej klasy urządzenia na międzynarodowych rynkach.

Zgłoś błąd