News

Lenovo kładzie nacisk na smartfony Motoroli; wycofuje markę Vibe

W sierpniu Lenovo poinformowało, że w kwestii projektowania i wytwarzania smartfonów będzie polegało na rozwiązaniach Motoroli. Tym samym dział mobilny chińskiego przedsiębiorstwa został zintegrowany z działem mobilnym wykupionej rok wcześniej Motoroli. To jednak nie koniec zmian.

Cała historia rozpoczęła się w listopadzie 2014 roku, kiedy to Lenovo wykupiło od Google Motorolę. Transakcja opiewała na kwotę 12,5 miliarda dolarów. Niestety ostatnie lata dla firm zajmujących się tworzeniem smartfonów nie były zbyt kolorowe. Również w przypadku Lenovo, którego dział mobilny został zintegrowany z tym samym segmentem Motoroli.

Po dwóch miesiącach od połączenia obu struktur chińskie przedsiębiorstwo zaczyna wprowadzać strategiczne zmiany w kwestii smartfonów. Aktualnie Lenovo ma pod sobą trzy marki smartfonów: Motorolę, Lemon oraz Vibe i według najnowszych doniesień mediów w najbliższym czasie ma zrezygnować z tej ostatniej. Tworzy ona średniej oraz wysokiej klasy smartfony, m.in. Lenovo Vibe P1 i Vibe S1. Wyjściem z tej sytuacji ma być przejęcie części sprzętu przez markę Lemon, odpowiedzialną za smartfon Lenovo K3 Note sprzedawany w Indiach.

Lenovo Vibe smartfony

Firma badawcza Canalys komentuje ruch Lenovo jako agresywne wypychanie smartfonów Motoroli w segmencie urządzeń średniej i wysokiej klasy. Jednocześnie portfolio urządzeń mobilnych zostanie nieco zredukowane, co zmniejszy zagrożenie wzajemnej konkurencji smartfonów jednego producenta.

W 2016 roku Lenovo ma podwoić liczbę produkowanych w Indiach telefonów do 10 milionów jednostek, jednocześnie stając się w tym kraju producentem numer dwa (zaraz po Samsungu posiadającym 24% rynku).

Obecna oferta Motoroli obejmuje średniej klasy Moto G trzeciej generacji oraz high-endowe Moto X Play i Moto X Style.

Zgłoś błąd