News

Internet Explorer będzie się aktualizował automatycznie

Microsoft zapowiedział, że nadszedł czas, aby wszyscy użytkownicy przeglądarki Internet Explorer korzystali z jej najnowszej wersji. W związku z tym planuje w najbliższym czasie zautomatyzować proces aktualizacji programu.

Dotychczas nowe wersje Internet Explorera były udostępniane w ramach usługi Windows Update. Jednak znaczna większość użytkowników rezygnowała z aktualizacji, nie potrafiąc lub z różnych innych względów nie mogąc tego zrobić. Microsoft chce zatem, aby proces aktualizacji przebiegał całkowicie automatycznie, czyli tak jak dzieje się to w przypadku Google Chrome chociażby.

Internet Explorer 9

Pierwszymi użytkownikami, którym przeglądarka automatycznie zaktualizuje się do najnowszej wersji, będą mieszkańcy Brazylii i Australii. Gigant z Redmond planuje rozpoczęcie akcji w styczniu przyszłego roku.

Producent zapewnia, że taka decyzja niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim przeglądarka w najnowszej wersji jest pozbawiona błędów znalezionych w poprzednich wydaniach, a także zoptymalizowana pod kątem obsługi najnowszych standardów webowych.

Firma nie zapomina jednak o użytkownikach korporacyjnych, gdzie proces wdrożenia nowej wersji programu wiąże się z długotrwałymi testami. W ich przypadku automatyczna aktualizacja będzie blokowana i administrator sieci sam podejmie decyzje, kiedy będzie miała się rozpocząć.

Jeżeli chcielibyście wyręczyć Microsoft w całym procesie, a korzystacie z Internet Explorera w starszej wersji, w naszym Downloadzie znajdziecie najnowsze wydanie oznaczone numerkiem 9.

Zgłoś błąd