News

Internauci wybrali pretendentów do dzikiej karty ESL Pro League

Głosowanie na stronie internetowej ESL dobiegło końca – fani wskazali po dwie drużyny z Europy oraz Ameryki Północnej, które staną do walki o miejsca w czwartym sezonie ESL Pro League. Po fatalnym występie w ramach ostatniej edycji rozgrywek jednej z najbardziej prestiżowych lig w świecie CS:GO, zawodnicy Virtus Pro mają szansę powrócić do gry o wiele silniejsi niż wcześniej.

Internauci mogli wybierać pretendentów od początku sierpnia aż do ostatniego poniedziałku. W wyścigu o głosy fanów brało udział łącznie osiem zespołów – po cztery z Europy i Ameryki Północnej. Reprezentantami Starego Kontynentu byli zawodnicy z Virtus Pro, Godsent, ENCE i Gambit, zaś formacje zza oceanu to kolejno TSM, Koliber, Echo Fox i Luminosity Gaming. Sympatycy esportu wybrali Virtusów, GODSENT, Luminosity oraz Echo Fox. Składy z poszczególny rejonów zmierzą się w pojedynkach best of three – zwycięzca otrzyma przepustkę, umożliwiającą uczestnictwo w nadchodzącym sezonie ESL Pro League. Terminarz dla obu meczy wygląda następująco:

Europa:

15.08 – 20:00 -Virtus Pro vs GODSENT – (BO3)

Ameryka Północna:

Data do ustalenia – Echo Fox vs Luminosity Gaming – (BO3)

Gospodarze ligi nie ustalili jeszcze konkretnej daty spotkania Echo Fox z nowym składem Luminosity – najświeższe informacje podane zostaną za pośrednictwem oficjalnego profilu organizacji na Twitterze i Facebooku. Pojedynek Polaków zaś wydaje się być przesądzony – nasi rodacy są naturalnie faworytami tego spotkania – wspominając ich występ w fazie pucharowej ELEAGUE trudno jest stawiać biało-czerwonych na tej gorsze pozycji. Większość członków VP jest w chwili obecnej na wakacjach. Miejmy nadzieję, że wypoczęci gracze poradzą sobie z przeciwnikami w nadchodzącej potyczce – trzeba pamiętać, że GODSENT zrobi wszystko, aby odebrać rywalom szansę na awans. Przypomnijmy, że po zajęciu ostatniej pozycji w trzecim sezonie Pro League i przegranych barażach, podopieczni Kubena zepchnięci zostali do Premier League, jednak zrezygnowali z uczestnictwa w meczach tej dywizji. Oficjalnie czwarty sezon ESL Pro startuje już 17 sierpnia.

Zgłoś błąd