News

Ile zarabiają giganci technologiczni w ciągu 1 sekundy?

Przedsiębiorstwa technologiczne zarabiają ogromne pieniądze. Apple, Alphabet (dawniej Google), Microsoft czy Facebook są aktualnie bardziej wartościowymi firmami niż giganci zajmujący się m.in. przemysłem naftowym.

Kilka dni temu Facebook wyprzedził spółkę paliwową Exxon Mobil pod względem kapitalizacji rynkowej, stając się tym samym czwartym najbardziej wartościowym przedsiębiorstwem na świecie. Ten przeskok przyczynił się też do podniesienia pozycji Zuckerberga na liście najbogatszych ludzie świata. Co ciekawe, aż 4 firmy z branży technologicznej zajmują pierwsze miejsca w rankingu.

Wracając jednak do ogromnych przychodów technologicznych gigantów, portal Penny Stocks Lab stworzył wizualizację prezentującą zarobki poszczególnych przedsiębiorstw przypadające na każdą sekundę. I tak na przykład Apple w ciągu sekundy generuje przychód w wysokości  5419 dolarów, co przekłada się na 1174 dolary zysku. Warto zauważyć, że Twitter, Pandora oraz Yelp wciąż nie zarabiają żadnej gotówki.W ciągu 20 sekund wszystkie wymienione firmy generują 47260 dolarów zysku, z czego aż 50% trafia do Apple, które jest obecnie najbardziej wartościowym przedsiębiorstwem.

Część osób uważa, że „nagromadzenie bogactwa” w Dolinie Krzemowej zaczyna powodować problemy dla światowej gospodarki, inni twierdzą natomiast, że przedsiębiorstwa technologiczne powinny po prostu płacić większe podatki od swoich zysków.

Całą wizualizację można znaleźć pod tym linkiem.

Zgłoś błąd