News

Digno Rafre – smartfon, którego można myć wodą i mydłem

Niektórzy producenci smartfonów zapewniają, że ich urządzenia są odporne na wodę czy wstrząsy. Mimo to najczęściej stoją za tym spore ograniczenia, np. telefon nie może zostać zanurzany w wodzie na zbyt długo. Na rynku pojawia się jednak urządzenie Digno Rafre, które ma szansę wyznaczyć nowy standard w kwestii trwałości smartfonów. Można je bowiem bez problemu myć wodą z mydłem.

Urządzenie zostało stworzone przez firmy KDDI oraz Kyocera. Tym, co wyróżnia Digno Rafre jest bez wątpienia możliwość… mycia smartfonu. Jest on odporny na wodę o temperaturze do 43 stopni Celsjusza. Warto od razu wspomnieć, że obecnie żadne smartfony posiadające certyfikaty dotyczące ich wodoodporności nie są aż tak wytrzymałe.

Digno Rafre

To jednak nie wszystko, bo japoński smartfon jest również odporny na wstrząsy. 5-calowy wyświetlacz 720 x 1280 pikseli chroni powłoka szkła Dragontrail i można go dotykać nawet mokrymi rękoma. Ogólna specyfikacja obejmuje 2 GB pamięci RAM, 16 GB miejsca na dane z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD, tylny aparat o rozdzielczości 13 Mpx, łączność LTE oraz baterię o pojemności 3000 mAh. Całość pracuje w oparciu o Androida 5.1 Lollipop.

Smartfon Digno Rafre

Sprzedaż rozpocznie się 11 grudnia w Japonii. Urządzenie będzie dostępne w trzech wariantach kolorystycznych: Coral Pink, Cashmere White oraz Marin Navy. Nie wiadomo, czy urządzenie trafi na kolejne rynki. Jego cena wyniesie około 468 dolarów.

Warto zobaczyć również film prezentujący możliwości Digno Rafre.

Zgłoś błąd