News

Samsung Galaxy S6 Active oficjalnie zaprezentowany

Od jakiegoś czasu w sieci krążyły plotki na temat Samsunga Galaxy S6 w wersji Active, a już teraz urządzenie zostało oficjalnie zapowiedziane. Znamy już specyfikację i wygląd smartfona, który debiutuje u operatora sieci komórkowej AT&T.

Wariant Active specyfikacją nie różni się zbyt mocno od tradycyjnego Galaxy S6. Smartfon wyposażono w 5,1-calowy ekran QHD, mocny procesor Exynos 7420 oraz 3 GB pamięci RAM. Model S6 Active jest wodoodporny i może wytrzymać 30 minut zanurzenia do głębokości 1,5 metra. Jest też odporny na pył, a jego bateria ma pojemność aż 3500 mAh (Galaxy S6 ma zaledwie 2600 mAh).

Samsung Galaxy S6 Active

Kolejną wyróżniającą cechą telefonu jest dodatkowy przycisk znajdujący się na obudowie, który można dowolnie zaprogramować. Latarka, kompas czy inne gadżety z Activity Zone nadadzą się idealnie. Warto jednak również zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie plotki znalazły potwierdzenie – smartfon nie został wyposażony w slot na karty microSD, nie ma też możliwości wymiany baterii.

 Za 3 dni, czyli dokładnie 12 czerwca, Galaxy S6 Active pojawi się na amerykańskim rynku w ofercie operatora AT&T. Cena urządzenia w abonamencie wyniesie około 750 zł. Niestety nie wiadomo nic na temat dostępności urządzenia w innych krajach.

Zgłoś błąd