ASUS tworzy konkurenta dla Nvidia Shield?
Źródło: Tom's Hardware
Dzięki przeciekowi z benchmarka AnTuTu poznaliśmy kolejny sprzęt ASUSA. Prognozuje się, że urządzenie o nazwie Gamebox będzie kolejną androidową konsolą na rynku.
Informacje dotyczące Gameboxa nie są precyzyjne, ale ciężko spodziewać się, by były. Nie wiadomo jak ma wyglądać sprzęt, czy będzie miał konstrukcje podobną do konsoli Shield Nvidii, czy może będzie to tablet podobny do Archos GamePad.
Według specyfikacji, która została udostępniona przez program AnTuTu, Gamebox ma być wyposażony w układ Nvidia Tegra 4 taktowany zegarem 1,91 GHz, w 2 GB pamięci RAM oraz 8 GB miejsca na dane. Ekran ma mieć rozdzielczość 1280 x 720 pikseli, a sprzęt pracować ma pod kontrolą systemu Android "Jelly Bean".
Dla porównania, Nvidia Shield także posiada układ Tegra 4 i 2 GB pamięci RAM, ale już przestrzeń na gry i dane jest dwukrotnie większa. Ekran także ma rozdzielczość 720p przy 5'' wyświetlaczu. Inne funkcje to moduł Wi-Fi w standardzie N, Bluetooth 3.0, czytnik kart microSD, wyjście mini-HDMi. Cena wynosi 249 dolarów.
Archos GamePad 2 prezentuje się nieco inaczej. Sercem tego gamingowego tabletu jest czterordzeniowy SoC Cortex A9 taktowany zegarem 1,6 GHz wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Urządzenie dostępnej jest w dwóch wersjach pojemnościowych – 8 GB i 16 GB. Archos GamePad 2 posiada 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 800 piskeli. Cena sprzętu to 199 dolarów.
ASUS będzie musiał się wstrzelić ze swoją ofertą, co może być problemem – w końcu urządzenie posiada podobne podzespoły co Shield. Może więc okazać się, ze produkt będzie posiadać mniejszą przestrzeń na dane użytkownika. Inaczej ciężko może być konkurować z Nvidią.




