News

Apple w przyszłym roku odświeży linię komputerów MacBook Air

Przyszły rok może przynieść spore zmiany jeżeli chodzi o linię MacBook Air. Apple nie odświeżało tych urządzeń od 2010 roku. Przedsiębiorstwa ma pracować także nad wariantem z większym, 15-calowym ekranem. Według najnowszych informacji nowe MacBooki zostaną zaprezentowane podczas czerwcowych targów WWDC 2016.

Jak podaje Economic Daily News, linia MacBook Air ma przejść w 2016 roku sporą modernizację. Ulepszone zostaną bateria, obudowa oraz moduły chłodzenia. Najprawdopodobniej nie zabraknie też lepszych wyświetlaczy.

Apple planuje „przeprojektować” swoje notebooki, to jednak może spowodować wzrost cen. W kwestii produkcji i dostaw przedsiębiorstwo wciąż ma korzystać z usług tajwańskiego przedsiębiorstwa Quanta.

MacBook Air

W chwili obecnej w ofercie MacBooków przeważają modele 13-calowe. Nowością mają być 15-calowe wyświetlacze, pojawiają się także plotki sugerujące rezygnację z wariantu 11-calowego, jednak Apple nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji.

Co ciekawe, MacBooki Air nie do końca pasują do MacBooków Pro, które wciąż są udoskonalane i obecnie mogą pochwalić się najnowszymi procesorami i kartami graficznymi dostępnymi na rynku. Na szczęście już niedługo ma się to zmienić.

Zgłoś błąd