News

Apple notuje coraz wyższą sprzedaż iPhone’ów

Apple udostępniło raport dotyczący wyników finansowych za czwarty kwartał fiskalny. Jak się okazuje, przedsiębiorstwo sprzedało w tym okresie 48 milionów iPhone’ów, czyli znacznie więcej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym, gdzie liczba ta wyniosła dokładnie 39,27 milionów.

CEO Apple Tim Cook powiedział, że aż 30% osób kupujących iPhone’y w minionym kwartale zrezygnowało na ich rzecz z urządzeń opartych na Androidzie. Jest to najwyższy wskaźnik wśród użytkowników Androida, którzy przeszli do Apple’a.

apple company

Bieżący kwartał może być dla Apple dość trudny, ponieważ przedsiębiorstwo będzie musiało mocno się postarać, aby osiągnąć wynik równie dobry co w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Wtedy Apple sprzedało aż 74,5 miliona iPhone’ów, pobijając tym samym swój rekord.

iPhone’y radzą sobie bardzo dobrze również w Chinach, gdzie sprzedaż tych urządzeń wzrosła o 99% porównując rok do roku.

Warto wspomnieć również o iPadach, które po raz kolejny zanotowały spadek sprzedaży, tym razem o 20%. Najnowszy iPad Pro trafi na rynek już w przyszłym miesiącu, Apple ma jednak bardzo ostrożne oczekiwania co do jego sukcesu.

Podsumowując, Apple zanotowało zysk netto w wysokości 11,12 miliardów dolarów (31-procentowy wzrost względem ubiegłego roku, gdy liczba ta wyniosła 8,47 miliarda dolarów). Łączne przychody szacuje się natomiast na 51,59 miliarda dolarów i w tym przypadku możemy mówić o 22-procentowym przyroście.

Zgłoś błąd