News

Apple generuje aż 94% zysków na światowym rynku smartfonów

Udział Apple w całkowitych zyskach na rynku smartfonów wzrósł z 85 do 94 procent, porównując te same okresy rok do roku. Oznacza to, że zdecydowana większość przychodów jest generowana właśnie przez producenta iPhone’ów, mimo że udział tych urządzeń to zaledwie 14,5 procent wszystkich sprzedawanych urządzeń.

W przypadku Samsunga, największego producenta wykorzystującego Androida, procentowy udział w całkowitych przychodach operacyjnych wynosi 11 procent mniej niż Apple. Podsumowując, liczby te przekraczają 100 procent, a to dlatego, że większość pozostałych producentów odnotowała ujemny wynik operacyjny, co dokładnie widać na poniższym wykresie.

Apple zyski Q3 2015

Analitycy z Canaccord Geniuty, którzy opracowali raport dotyczący rynku smartfonów uważają, że niektóre straty poniesione przez HTC, BlackBerry, Sony i Lenovo są spowodowane nieumiejętnością konkurowania tych firm na rynku smartfonów z wyższej półki (droższych niż 400 dolarów).

Średnia cena iPhone’ów w ubiegłym kwartale wynosiła 670 dolarów, a smartfonów Samsunga zaledwie 180 dolarów.

CEO przedsiębiorstwa Tim Cook powiedział, że poprzedni kwartał zakończył się popytem przewyższającym podaż, a pozycja iPhone’ów 6 i Plus była bardzo silna. W pierwszych tygodniach października Apple zrobiło też duży postęp w kwestii produkcji urządzeń.

Zgłoś błąd