News

Android Marshmallow na 0,3% wszystkich urządzeń z Androidem

W comiesięcznym zestawieniu dotyczącym popularności poszczególnych wersji Androida szczególną uwagę zwracamy na Lollipopa, który rok po premierze wciąż nie przegonił starszych wydań systemu. Obecnie Lollipopa posiada 25,6% wszystkich użytkowników oprogramowania od Google. Do zestawienia dołącza też Marshmallow.

Przedsiębiorstwo z Mountain View opublikowało kolejne statystyki na temat Androida, według których KitKat (wydanie 4.4) wciąż jest liderem i korzysta z niego blisko 40% wszystkich użytkowników systemu Google. Warto jednak zwrócić uwagę, że do zestawienia dołączył najnowszy Android Marshmallow 6.0. Obecnie posiada on zaledwie 0,3%, jednak z całą pewnością z biegiem czasu odsetek ten będzie się zwiększał, zmniejszając tym samym udział najstarszych wersji, takich jak Froyo (obecnie już tylko 0,2%), Gingerbread (3,8%) czy Ice Cream Sandwich (3,3%).

Android statystyki

Udział Lollipopa w stosunku do ubiegłego miesiąca wzrósł o ponad 3%, natomiast lider – Android KitKat stracił 1,1%. Na drugim miejscu wciąż znajduje się Jelly Bean (29%).

Zgłoś błąd