News

Lollipop zainstalowany na 23,5% wszystkich urządzeń z Androidem

Rok po premierze Androida Lollipop system ten posiada już blisko ćwierć wszystkich użytkowników urządzeń z Androidem. Na prowadzeniu wciąż utrzymuje się jednak wersja 4.4 KitKat, posiadająca blisko 40 procent rynku systemu Google.

Dokładnie 15 października 2014 roku zadebiutował Android w wersji 5.0 Lollipop. Po roku od premiery Lollipop został zainstalowany dokładnie na 23,5% wszystkich urządzeń z Androidem, wciąż nie przeganiając popularnego KitKata. Ten od bardzo dawna cieszy się największą popularnością i obecnie jego udział wynosi 38,9%. W porównaniu do ubiegłego miesiąca jest to spadek 0,3%. W przypadku Lollipopa można mówić o 2,5% wzroście.

Google Android Lollipop październik

Co z pozostałymi, starszymi wersjami systemu? Najstarszy – Froyo wciąż utrzymuje się na poziomie 0,2%, a Gingerbread spadł z 4,1 do 3,8%. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku Androida Jelly Bean – obecnie znajduje się on na trzecim miejscu z wynikiem 30, 2% (we wrześniu było to 31,8%). Być może najstarsze wersje systemu w końcu odejdą w zapomnienie, gdy Google rozpowszechni Androida 6.0 Marshmallow.

Zgłoś błąd