News

Polscy użytkownicy LG G3 pierwsi otrzymają Androida Marshmallow

Użytkownicy smartfonów LG G3 mogą mieć powody do zadowolenia, bo już w przyszłym miesiącu otrzymają możliwość uaktualnienia swojego urządzenia do Androida w wersji 6.0 Marshmallow. Aktualizacja w pierwszej kolejności będzie dostępna w Polsce.

Jarosław Bukowski z LG Polska na swoim Twitterze potwierdził, że model G3 otrzyma najnowszego Androida. Aktualizacja jest już w końcowej fazie testowania i pojawi się pomiędzy 16 a 18 grudnia, począwszy od Polski. Uaktualnienie będzie identyczne zarówna do tego nieco starszego modelu jak i jego następcy – LG G4.

LG G3

LG G3 zadebiutował z Androidem 4.4.2 KitKat. Co ciekawe, w czerwcu przedsiębiorstwo informowało, że smartfon nie otrzyma Androida w wersji Lollipop 5.1 lub 5.1.1. Pomijanie aktualizacji nie jest jednak niczym nowym – LG G3 został zaktualizowany od razu do Lollipopa 5.0 z ominięciem wydań v4.4.3 i 4.4.4 KitKat.

Wiele firm potwierdziło już wprowadzenie najnowszego Androida do swoich urządzeń, część z nich opublikowała nawet specjalne harmonogramy aktualizacji. Wśród nich znalazły się: ASUS, OnePlus, Lenovo, Sony i inne.

Warto wspomnieć, że urządzenia Nexus oraz Android One otrzymały już Androida Marshmallow, aktualizacja rozpoczęła się też dla smartfonów Moto X Play i Moto X Style.

Więcej na temat Androida M znajdziecie tutaj.

Zgłoś błąd