News

Ujawniono wyniki sprzedaży GTA IV i Red Dead Redemption

Take-Two poinformowało o wynikach sprzedaży osiągniętych przez dwie produkcje studia Rockstar, Grand Theft Auto IV i Red Dead Redemption. Oba tytuły nie mają się na tym polu czego wstydzić.

Zacznijmy od gry, która na rynku jest już ponad dwa lata. Grand Theft Auto IV wydane zostało w kwietniu 2008 roku na PlayStation 3 oraz Xbox 360. Take-Two ujawniło, że do tej pory sprzedanych zostało ponad 17 milionów egzemplarzy tego tytułu. Nie sprecyzowano jednak, czy wynik ten uwzględnia także sprzedaż gry w wersji na PC i czy dwa wydane do tej pory DLC, The Lost and Damned oraz The Ballad of Gay Tony, również złożyły się na wspomnianą wysokość sprzedaży.

Red Dead Redemption, będące być może początkiem nowego cyklu gier studia Rockstar, znalazło do tej pory ponad 5 milionów nabywców. Wynik ten został osiągnięty w ciągu około trzech tygodni. Gra miała swoją premierę 18 maja w Ameryce Północnej, a trzy dni później zadebiutowała w Europie. Gra ukazała się do tej pory jedynie na konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360.

– RDR odniosło sukces, ponieważ w grze nie ma kosmitów, żołnierzy i jest ona nową marką – powiedział Strauss Zelnick. – Odniosło sukces, ponieważ nie było ponowieniem starej marki – dodał.

Zgłoś błąd