News

The Witness nową grą twórcy Braid

Jonathan Blow, twórca Braid, ujawnił, że pracuje nad nowym projektem. The Witness będzie produkcją, która w dużej mierze będzie się opierać na rozwiązywaniu zagadek.

Na temat The Witness wiadomo tak naprawdę bardzo niewiele. Jonathan Blow ujawnił, że akcja gry dzieje się na bezludnej wyspie, a zadaniem gracza jest eksploracja tego terenu. Ponoć co kawałek mamy napotykać się na różne zagadki oraz łamigłówki, będzie więc to produkcja reprezentująca - podobnie jak Braid - gatunek gier logicznych. Jonathan określa The Witness jako grę "eksploracyjno-puzzlową".

Twórca umieścił na blogu poświęconym The Witness wpis dotyczący rozwiązań technologicznych, nad którymi obecnie pracuje wraz z zespołem. Opublikował tam także screenshoty, jednak zaznacza, iż nie prezentują one rozgrywki, a jedynie wprowadzane technologie. The Witness ma zadebiutować w przyszłym roku.

Braid jest bardzo pomysłowym oraz wciągającym połączeniem

platformówki z grą logiczną. Wcielamy się w postać małego chłopca, który niczym w klasycznej platformówce przemierza kolejne etapy zbierając różne przedmioty oraz pokonując wrogów. Gra jednak ma pewną cechę, która czyni rozgrywkę unikatową - możliwość manipulacji czasem. Tytuł ten urzekł graczy oraz recenzentów na całym świecie, o czym doskonale świadczy średnia ocen wystawianych w recenzjach konsolowych wersji Braid, która wynosi 92 proc.

Zgłoś błąd