News

Braid ukaże się na PlayStation 3

Dobra wiadomość dla posiadaczy PlayStation 3 - już niedługo w PlayStation Store będą mogli nabyć Braid, jedną z najlepszych mini gierek ostatniego roku.

Wychwalamy Braid nie bezpodstawnie - gra zadebiutowała najpierw w wersji na Xbox 360, gdzie bardzo szybko zaskarbiła sobie serca fanów oraz recenzentów. W serwisie Gamrankings.com wersja ta została oceniona na wysokie 92% (jest to średnia wyciągnięta z 52 recenzji). 

Braid jest bardzo pomysłowym oraz wciągającym połączeniem platformówki z grą logiczną. Wcielamy się w postać małego chłopca, który niczym w klasycznej platformówce przemierza kolejne etapy zbierając różne przedmioty oraz pokonując wrogów. Gra jednak ma pewną cechę, która czyni rozgrywkę niepowtarzalną - możliwość manipulacji czasem. Co ciekawe na każdym z poziomów panowanie nad czasem rządzi się swoimi prawami, dzięki czemu ciągle stajemy przed kolejnymi wyzwaniami. Inną bardzo ważną zaletą Braid jest urzekająca grafika, która w połączeniu z bardzo specyficznymi utworami audio stanowi o niepowtarzalnym klimacie. 

Do tej pory gra była dostępna tylko w wersji na PC oraz Xbox 360. Dzięki stronie USK (niemiecki system zajmujący się przyznawaniem danych kategorii wiekowych dla gier) wiemy, że już niedługo zadebiutuje także na PlayStation 3. Pojawił się także komentarz w tej sprawie - reprezentant Hothead Games zapewnił, że więcej informacji na temat Braid na PS3 pojawi się jeszcze w tym miesiącu. Czekamy.

Poniżej można obejrzeć filmik z Braid. Zachęcamy także do pobrania dema w wersji na PC.

Zgłoś błąd