News

Problematyczny dodatek do Assassin's Creed II

Ubisoft informuje, że dodatek do Assasin's Creed II - The Battle of Forli, nie będzie działał z polską wersją gry na konsoli Xbox 360.

Rafał Adasiak, przedstawiciel polskiego oddziału Ubisoft, poinformował o tym, że dodatek The Battle of Forli do Assassin's Creed II nie będzie działał z polską wersją gry na konsoli Xbox 360. Powodem takiego stanu rzeczy jest, według Adasiaka, brak usługi Xbox Live w Polsce. Ubisoft wyraził ubolewanie z tego powodu, niemniej użytkownicy Xboksa 360, którzy posiadają polską wersję gry, w The Battle of Forli nie będą mieli możliwości zagrać. A szkoda, ponieważ, jak wypowiedział się jeden z twórców Assassin's Creed II, oba z zaplanowanych DLC są integralną częścią gry. Oznacza to, że ominą ich ważne wątki z fabuły. Prawdopodobnie drugi z zapowiedzianych DLC, a także wszystkie następne także nie będą działać z polską wersją AC II.

Warto dodać, że chociaż oficjalnie usługa Xbox Live w Polsce dostępna nie jest, to jednak większość graczy korzysta z niej, rejestrując się na fikcyjne konta, co zresztą w żaden sposób nie przeszkadza Microsoftowi. Ponadto dodatki do wielu innych gier działają także z polskimi ich wersjami. Miejmy nadzieję, że, tak jak zapowiedział Jacek Murawski, dyrektor generalny Microsoft Polska, faktycznie Xbox Live pojawi się w Polsce jeszcze w tym roku.

Zgłoś błąd