News

Oracle aktualizuje OpenOffice'a i prezentuje Cloud Office'a

OpenOffice w wersji 3.3 został przeznaczony dla małych i dużych przedsiębiorstw, co odzwierciedla nowy, komercyjny charakter pakietu. Nowością w ofercie Oracle jest natomiast w pełni działający w chmurze Cloud Office.

Pierwszą istotną zmianą, która potwierdza zerwanie z darmowym charakterem pakietu jest dodanie na początku jego nazwy słowa "Oracle". Producent udostępnia dwie wersje - standardową (50 USD) i dla dużych przedsiębiorstw (90 USD).

Co oferuje Oracle OpenOffice 3.3? Przede wszystkim oparcie na otwartym formacie ODF (Open Document Format), co zapewnia kompatybilność z Microsoft Office, a także innymi podobnymi aplikacjami. Prócz tego pakiet został wyposażony w konektory korporacyjne pozwalające na dołączanie do zasobów tworzonych przez specjalnie przeznaczonego do tego celu oprogramowanie (jak np. Microsoft SharePoint). Oczywiście nie trzeba wspominać, że OpenOffice 3.3 jest oparty na swoim darmowym poprzedniku, z którego korzysta 100 mln osób na całym świecie.

Jeśli zaś chodzi o drugi produkt Oracle, czyli Cloud Office 1.0, działa on w całości w przeglądarce. Jego podstawowe zalety to kompatybilność z Microsoft Office oraz możliwość integracji z OpenOffice 3.3. Producent informuje również o możliwości pracy mobilnej, co nie jest bez znaczenia w przypadku pracowników korporacyjnych. Możliwości aplikacji prezentuje poniższe video.

Zgłoś błąd