News

Nowe, społecznościowe funkcje w Gmail

Z doniesień opublikowanych na stronie The Wall Street Journal wynika, że już wkrótce użytkownicy kont Gmail będą mogli korzystać z nowych funkcji. Inspiracją dla programistów Google mają być serwisy Twitter oraz Facebook.

Posiadacze kont pocztowych Gmail już teraz mogą aktualizować swój status. Jednak po wprowadzeniu zapowiadanych zmian poprzednie statusy będą przechowywane, a osoby, którym zezwolimy na dostęp do archiwum, będą mogły je przeglądać. Wysoce prawdopodobne jest także to, że użytkownicy subskrybujący statusy będą otrzymywali powiadomienia o ich aktualizacji. W efekcie powstanie coś na kształt Tablicy na Facebooku czy Śledzika na Naszej-klasie.

Za pośrednictwem Gmaila możliwe ma być także dzielenie się zdjęciami i filmami wideo. Możliwe, że pojawią się nowe funkcje umożliwiające łatwe dołączanie ich do wiadomości e-mail.

Zdaniem dziennikarzy The Wall Street Journal wprowadzenia zmian można spodziewać się jeszcze w tym tygodniu.

Google pracuje także nad usługą Wave, która ma ułatwić współpracę i komunikację online. Jest prawdopodobne, że wprowadzenie zmian w Gmailu związane jest z pozytywnymi opiniami użytkowników testujących tę usługę. (Google Wave dostępny jest dla internautów, którzy otrzymali zaproszenie – usługa udostępniona zostanie najprawdopodobniej w tym roku.)

Zgłoś błąd