News

Electronic Arts zapowiada 2010 FIFA World Cup

Electronic Arts potwierdziło krążące od dłuższego czasu plotki i domysły, jakoby w okolicach tegorocznej wiosny miała mieć premierę nowa odsłona serii FIFA - poświęcona Mistrzostwom Świata w piłce nożnej w RPA.

Gra pozwoli nam objąć prowadzenie nad jedną ze 199 piłkarskich reprezentacji narodowych, a następnie wziąć udział zarówno w kwalifikacjach, jak i samych Mistrzostwach w piłce. Twórcy obiecują, że turniej będzie można rozegrać także w trybie online. Wszystkie zasady oraz reguły nim rządzące mają odpowiadać tym zastosowanym w prawdziwym turnieju. Oprócz tego podobno możemy liczyć na wiele usprawnień w zachowaniu się piłkarzy podczas meczu. Ulepszona ma zostać także strona graficzna produkcji. Zgodnie z zapowiedziami w 2010 FIFA World Cup twórcy postarają się jak najlepiej oddać atmosferę mundialu, co jest możliwe do osiągnięcia przez wprowadzenie nowych rodzajów ujęć kamery oraz przerywników, które pokażą piłkarskie święto z nowej perspektywy.

Co ciekawe, na obecną chwilę gra została zapowiedziana jedynie na Nintendo Wii, PlayStation 3, PlayStation Portable i Xbox 360 - nie padło ani jedno słowo o wersji na PC. Czyżby EA zrezygnowało z jej wydawania, czy to jedynie chwilowy zabieg? 2010 FIFA World Cup zadebiutuje w Europie 30 kwietnia 2010.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą galerią screenshotów promujących 2010 FIFA World Cup.

Zgłoś błąd