News

Amazon: e-booki pobiły papierowe książki

Według ostatniego zestawienia sklepu internetowego Amazon, elektroniczne książki sprzedają się lepiej niż papierowe. Co więcej, popyt na nie ciągle wzrasta.

Elektroniczne książki pokonały pod względem sprzedaży literaturę w twardych oprawach w lipcu zeszłego roku. Tymczasem kilka dni temu padła ostatnia twierdza - książki z miękkimi okładkami. Tym samym e-booki są obecnie najlepiej sprzedającym się produktem tego typu w sklepie Amazon. Na każde 100 pozycji papierowych kupowanych jest 105 wydań elektronicznych. Jest to wynik trzykrotnie wyższy w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

Tradycyjna literatura została pokonana w 3,5 roku od premiery czytnika Kindle, który bije rekordy popularności ze względu na niską cenę i rozsądne możliwości. W ostatnim czasie Amazon wprowadził nawet jego tańszą o 25 dolarów wersję, w ramach której użytkownik musi oglądać nieinwazyjne reklamy wyświetlane zamiast wygaszacza.

Oferta Amazonu obecnie liczy 950 tys. pozycji, z czego znaczną większość (790 tys.) można kupić za mniej niż 10 dolarów. Sklep oferuje ponadto 109 ze 111 bestsellerów literackich z listy New York Timesa

Zgłoś błąd