News

Sklep Amazon w Polsce?

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna, w przyszłym roku w naszym kraju ma zadebiutować jeden z największych sklepów internetowych - Amazon.

Sklep miałby zadebiutować w naszym kraju w marcu lub kwietniu 2012 roku - wynika z informacji Dziennika Gazety Prawnej. Obecnie są natomiast prowadzone rozmowy z polskimi partnerami, od których efektu zależeć będzie powodzenie całego projektu. Mowa tutaj w szczególności o firmach zajmujących się przesyłką - m.in. InPost i Poczta Polska. Oba podmioty jednak nie komentują całej sprawy, zasłaniając się tajemnicą handlową. Jedynie Rafał Brzoska, prezes InPost przyznał, że Amazon bada polski rynek i przygotowuje się do uruchomienia tutaj swojego sklepu.

Zdaniem DGP Amazon.com byłby bezpośrednią konkurencją dla takich sklepów, jak Empik i Merlin, które oferują podobny asortyment. Polski rynek e-handlu jest obecnie warty ok. 16 mln zł, a każdego roku notuje 20-procentowy wzrost. Po uruchomieniu oddziału we Francji Amazon przymierza się zatem do ofensywy nad Wisłą, ale nie tylko. W planach giganta są bowiem też takie kraje, jak Portugalia i Hiszpania.

Należy też dodać, że Amazon to nie tylko sklep internetowy, ale również szereg usług i urządzeń marki Kindle. Nie tak dawno dołączył do nich tablet o nazwie Fire, który ma być pierwszym tak tanim urządzeniem na świecie. 

Zgłoś błąd