News

AMD zapowiedziało nowe procesory Phenom

AMD zaprezentowało dwa nowe procesory z serii Phenom. Najciekawiej z nich zapowiada się sześciordzeniowy Phenom II X6 1075, który będzie wyposażony w technologię Turbo Core - odpowiedź na intelowskie Turbo Boost.

AMD powiększa rodzinę procesorów Phenom o dwa nowe modele - Phenom II X6 1075 oraz Phenom II X2 560 Black Edition. Jak zapewnia producent, nie są to układy dla wymagających użytkowników i mieszczą się na średniej półce. Nie oznacza to jednak, że nie są godne uwagi.

Szczególnie ciekawie prezentuje się model sześciordzeniowy. Procesor AMD Phenom II X6 1075 będzie wyposażony w technologię Turbo Core. Jest to odpowiedź na intelowskie Turbo Boost. Rozwiązanie AMD działa dokładnie tak samo, jak u konkurencji. Układ, oryginalnie taktowany zegarem 3,0 GHz, może mieć podniesioną częstotliwość do 3,5 GHz, kiedy włączona jest jednowątkowa aplikacja. Poza tym procesor jest wyposażony w 6x 512 KB pamięci L2 (cache drugiego poziomu) oraz 6 MB L3. Jego TDP ma wynosić 125 W. Cena nie ma przekroczyć progu 250 dolarów.

Jeśli chodzi o kolejny układ - Phenom II X2 560 Black Edition - on również będzie wyposażony w 6 MB pamięci cache trzeciego poziomu. Zejście do dwóch rdzeni pozwoliło na podwyższenie taktowania do 3,3 GHz. TDP tego układu ma wynosić 80 W. Warto także wspomnieć o tym, że skoro jest to model opatrzony nazwą Black Edition, to powinien on być podatny na overclocking. Cena dwurdzeniowego Phenoma nie jest jeszcze znana.

Oba procesory powinny już wkrótce znaleźć się w sprzedaży.

Zgłoś błąd