News

15 minutowy fragment rozgrywki z Escape from Tarkov

Na youtubowym kanale portalu Game Spot pojawił się krótki gameplay z tworzonej przez studio Battlestate Games strzelanki Espace From Tarkov. Kładąca nacisk na survival produkcja jest już w fazie alpha testów – zobaczcie jak w chwili obecnej prezentuje się nadchodzący tytuł.

Opublikowany filmik z piętnastominutowym fragmentem gameplayu nie prezentuje niczego nowego. Wszystko to co widzimy na materiale zostało już ujawnione wcześniej, jednak ani trochę nie ujmuje to zwiastunowi. Bohater porusza się po pokrytym szarością i mroczną aurą opuszczonym magazynie, ostrożnie i powoli eksplorując każdy kąt w poszukiwaniu cennych przedmiotów i ekwipunku. Escape from Tarkov to produkcja nastawiona przede wszystkim na survival, próżno tu szukać dynamicznych akcji – każdy strzał jest na wagę złota, trzeba ciągle chować się za przeszkodami i rozważnie prowadzić wymianę ognia. W przeciwnym wypadku szybko stracimy cenną amunicję oraz punkty życia, których ubytek boleśnie odczujemy w dalszej części zabawy. Na filmie widzimy również dokładnie jak wygląda system ekwipunku – przeszukiwanie zwłok i przepakowywanie naszych kieszeni zajmuje sporo czasu i naraża nas na ostrzał ze strony przeciwnika. Tytuł oferuje też szeroką gamę modyfikacji naszej broni – możemy składać poszczególne elementy w całość i tworzyć z nich przedmioty, które znajdą zastosowanie w walce.

W Escape from Tarkov wcielimy się w członka jednej z dwóch zwalczających się grup najemników, działających na zlecenie władz Federacji Rosyjskiej oraz korporacji Terra Group. Tytułowe rosyjskie miasto Tarkov jest odcięte od świata przez wojska ONZ i Rosji, a nam przyjdzie toczyć boje na całym jego obszarze. Deweloperzy zapowiedzieli zamknięte beta testy swojego dzieła – jeśli chcecie mieć szansę na dołączenie do rozgrywki, zarejestrujcie się na oficjalnej stronie internetowej gry. Tytuł studia Battlestate nie otrzymał jeszcze dokładnej daty premiery, jednak w prezentowanym gameplayu na samym końcu pojawia się napis 2016 co jasno sugeruje, że być może ponure dzielnice Tarkova zwiedzimy jeszcze w tym roku. Gra ukaże się wyłącznie w wersji na komputery PC.

Zgłoś błąd