News

GIGABYTE GEFORCE GTX 680 WINDFORCE 3X

Kepler dobrze schłodzony

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Gigabyte GeForce GTX 680 Windforce 3X
Producent: GIGABYTE
Procesor graficzny: GK104
Zainstalowana pamięć: 2 GB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 1072 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1502 MHz (efektywnie 6008 MHz)

Układy graficzne oparte o rdzeń GK104 są cenione za ogromną wydajność i świetną kulturę pracy – zarówno niewielki pobór energii, jak i niskie temperatury. Mowa tutaj oczywiście o referencyjnych kartach, ale może być jeszcze lepiej za sprawą konstrukcji autorskich. Jednej z takich kart przyjrzymy się dzisiaj. Sprawdźmy, jak w akcji prezentuje się Gigabyte GeForce GTX 680 Windforce 3X.

Opakowanie i jego zawartość

Gigabyte GeForce GTX 680 Windforce dotarł do naszej redakcji w wersji bez opakowania oraz dodatków. Tym niemniej z renderów udostępnionych przez firmę możemy wywnioskować, że jego konstrukcja niewiele odbiega od znanego od dość dawna desingu promowanego przez Gigabyte. Mamy więc ciemną kolorystykę oraz duże cybernetyczne oczko, po którego prawej stronie umieszczono najważniejsze informacje dotyczące układu graficznego.

Gigabyte GeForce GTX 680 Windforce 3X

W opakowaniu znalazły się:

  • instrukcja szybkiej instalacji,
  • płyta ze sterownikami,
  • przejściówka 2x Molex – PCIe 6-pin,
  • przejściówka 2xPCIe 6-pin – PCIe 8-pin.

Gigabyte od dość dawna forsuje schemat: im mniej, tym lepiej. I choć w przypadku ceny jest to jak najbardziej pozytywne, to już w przypadku zestawu dodatków nie ma za co producenta chwalić. Brak konektorów wideo jest niestety karygodnym niedopatrzeniem.

Zgłoś błąd