News

Gamescom 2015: Konferencja Microsoftu

Tegoroczna konferencja Microsoftu na targach Gamescom 2015 w niemieckiej Katalonii dostarczyła nam dużej dawki nowych zwiastunów, fragmentów z rozgrywki oraz informacji na temat nowych produkcji.

Większość z tytułów, jakie zaprezentowano dzisiaj została już wcześniej oficjalnie zapowiedziana, ale nie obyło się także i bez nowości, choć stanowiły one zdecydowaną mniejszość. Podczas swojego małego spektaklu Microsoft podkreślał znaczenie łączności między Xboksem One a Windowsem 10 i to te dwa szyldy umożliwią nam grę w najgorętsze kąski pierwszego dnia Gamescomu.

Prezentację rozpoczęła krótka zapowiedź tego, co mogliśmy zobaczyć później, czyli zmiksowane fragment ze zwiastunów I gameplayów z Najpierw trailer Rise of the Tom Rider, Halo 5 czy Dark Souls III. Powitał nas oczywiście nie kto inny, jak szef Xboksa, Phil Spencer, który wielokrotnie podkreślał współpracę między konsolami firmy a Windowsem 10. Na początek lakonicznie Spencer wspomniał o premierze Rare Replay dostępnego od dzisiaj na Xboksie One i szybko przeszedł do kwestii zasadniczych.

Quantum Break

Jedną z nich bez wątpienia była gra Quantum Break - produkt przygotowany ekskluzywnie dla Xboksa. Zobaczyliśmy zwiastun prezentujący niesamowite graficzne możliwości produkcji oraz spory fragment z rozgrywki, a w nim wiele wybuchów, akcji, szybkich strzelanin, etc. Wycinek z gameplaya pokazuje sztuczki związane ze specjalnymi zdolnościami głównego bohatera pozwalającymi mu na manipulowanie czasem, co naprawdę widowiskowo prezentuje się na wspomnianym wideo z rozgrywki, Dynamiczna rozgrywka i nagłe wstrzymanie czasu tworzy naprawdę ciekawe momenty filmiku. Całość urozmaica różnorodność broni, dzięki którym w potyczkach unikamy walki bezpośredniej, trzymając wrogów raczej na dystans, choć zdarzają się i momenty konfrontacji w ręcz.

Zaprezentowane możliwości super mocy głównego bohatera zapowiadają naprawdę niezłą zabawę – w drugiej części gameplaya twórcy pokazali jak sporo namieszać potrafi zdolność przemieszczania się w czasie. Wygląda również na to, że charakterystycznym elementem dla Quantum Break stanie się motyw stłuczonego szkła kojarzonym zapewne przez wielu m.in. z Assassin`s Creed w interfejsie. Twórcy obiecują, ze produkcja okaże się jedną z najbardziej interesujących propozycji roku. Na koniec pokazu na scenę zaproszeni zostali jeden z autorów, Sam Lake, oraz Shawn Ashmore, aktor grający Jacka Joyca w serialu będącym pierwowzorem gry i, co za tym idzie, podkładającym głos w dubbingu w niej.

Crackdown 3

Na drugi ogień poszedł Crackdown 3, nad którym pieczę sprawuje dyrektor kreatywny Dave Jones. Kilka słów skierowanych do graczy poprzedziło prezentację trailera bogatego w rozmaite eksplozje i wszystko, co szerzy powszechne zniszczenie.

Scalebound

Zaraz po Crackdown 3 na scenie pojawił się Hideki Kamiya z ekipy pracującej nad ekskluzywną produkcją dla Xboksa, Scalebound. Podczas gamescomowej konferencji zobaczyliśmy fragment z rozgrywki, a w nim smoki, trochę dobrego humoru, walka i energetyczna muzyka, zapowiada się więc całkiem oryginalny tytuł z możliwością zabawy w trybie kooperacji przeznaczonym dla maksymalnie czterech osób.

Killer Instinct

Nie zabrakło także krótkiej wzmianki o Killer Instinct, który zadebiutuje w marcu 2016 na Xboksie One oraz Windowsie 10. Niestety mieliśmy okazję zerknąć tylko na bardzo skąpy zwiastun z rozgrywki.

Zgłoś błąd