News

Deus Ex: Human Revolution

Prequel (prawie) idealny

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Deus Ex: Bunt Ludzkości
Producent: Eidos
Wydawca: Eidos/Square Enix
Dystrybutor w Polsce: Cenega Poland
Wersja językowa: polska, kinowa (napisy)
Data premiery na świecie: 23 sierpnia 2011
Data premiery w Polsce: 26 sierpnia 2011
Zalecany wiek: 18
Wymagania sprzętowe - minimalne: 2 GHz dual core CPU, 1 GB RAM (Windows XP) / 2 GB (Windows Vista and Windows 7) pamięci operacyjnej RAM, NVIDIA GeForce seria 8000 lub ATI Radeon seria HD 2000, 8,5 GB wolnego miejsca na dysku twardym, system operacyjny z rodziny Windows (XP, Vista lub 7)
Wymagania sprzętowe - zalecane: AMD Phenom II X4 lub Intel Core 2 Quad, 2GB pamięci operacyjnej RAM, ATI Radeon HD 5850 lub odpowiednik w przypadku kart Nvidii, 8,5 GB wolnego miejsca na dysku twardym, system operacyjny Windows 7

Warren Specton, tworząc grę Deus Ex, najprawdopodobniej nie spodziewał się, że tytuł ten przejdzie do historii gier komputerowych i w tak ogromnym stopniu wstrząśnie rynkiem elektronicznej rozgrywki. Produkt oferował niespotykane wcześniej patenty, nieliniową fabułę oraz cudowny klimat, dzięki czemu Deus Ex stał się pozycją kultową. Studio Eidos Montreal postanowiło zmierzyć się z jego legendą i stworzyć prequel tamtej gry. Jak im się to udało? Tego dowiecie się z dzisiejszej recenzji Deus Ex Human Revolution.

Wspominałem już, że jestem fanem gier RPG? Jeśli nie, to podkreślam teraz: jestem i to na dodatek bardzo wybrednym. Przy ocenie gry największy nacisk kładę na fabułę produkcji. Nie ma przebacz, nawet świetnie zaprojektowany pod względem gameplayu "erpeg" nigdy nie otrzyma ode mnie wysokiej oceny, jeśli nie będzie błyszczeć pod względem fabuły. Tak było do chwili uruchomienia Deus Ex: Human Revolutution, dzięki któremu nauczyłem się trochę inaczej patrzeć na gry komputerowe.

Deus Ex: Human Revolution

Akcja Deus Ex: Human Revolution przenosi nas do roku 2027. Wcielamy się w Adama Jensena, szefa ochrony firmy Sarif Industries. Przedsiębiorstwo to zajmuje się tworzeniem wszczepów – specjalnych implantów, które mają zrewolucjonizować życie ludzi. Adam jest początkowo zwykłym człowiekiem, choć zmienia się to bardzo szybko za sprawą wymierzonego w firmę brutalnego ataku. Adam niemal ginie i aby utrzymać go przy życiu niezbędne jest zastosowanie wszczepów, które zastąpią zniszczone organy. Gdy po sześciu miesiącach dochodzi do siebie, pragnie dowiedzieć się, kto był inicjatorem ataku. Pragnie ponadto pomścić swoją miłość, doktor Megan Reed, która – wraz z zespołem – zginęła w wybuchu laboratorium.

Deus Ex: Human Revolution

Muszę przyznać, że gra zaczyna się z dużym przytupem, a wprowadzenie do niej w idealny wręcz sposób ukazuje nam motywację głównego bohatera. Oczywiście jest to schemat znany i dość często wykorzystywany zarówno w grach, jak i w filmach, tym niemniej ma się to poczucie, że kierując poczynaniami naszego protagonisty nie robimy tego bo musimy, ale dlatego, że chcemy. Fabuła jest pełna ciekawych smaczków, które – wraz z dobrze zaplanowanymi, choć delikatnie przewidywalnymi twistami – przyciągają gracza przed ekran na długie godziny.

Deus Ex: Human Revolution

Strona: 1 2 3 4 5 Następna
Zgłoś błąd