News

Gry, na które czekamy w 2009 roku

10 najbardziej oczekiwanych tytułów

Początek roku to czas rozmaitych podsumowań, zestawień i postanowień. Mijający rok, dla branży elektronicznej rozgrywki, minął pod znakiem hucznych premier wielkich hitów. Wiele wskazuje na to, że rok 2009 okaże się dla graczy nie mniej udany. Na jakie tytuły szczególnie warto czekać? Zapraszam do lektury subiektywnego rankingu dziesięciu najbardziej obiecujących produkcji, jakie w nowym roku ukażą się na PC.

10: Two Worlds: The Temptation

Wydane w 2007 roku Two Worlds może i nie podbiło świata, ale zyskało wielu fanów nie tylko w Polsce. Gra krakowskiego studia Reality Pump to ciekawe połączenie akcji i RPG, wzorowane na takich produkcjach, jak Gothic 3 czy The Elder Scrolls IV: Oblivion. Gra pokazała, że krakowscy programiści mają potencjał i potrafią tworzyć ambitne tytuły.

The Temptation miał być początkowo jedynie dodatkiem do podstawowej wersji gry, jednak dzięki wielkiej liczbie nowinek technicznych zdecydowano się na odrębną produkcję. Znany z podstawowej wersji bohater wraz ze swą siostrą ponownie staną przed zadaniem uratowania Antaloor, który boryka się z tajemniczą zarazą.

Bardzo interesującym „ficzerem” jest możliwość samodzielnego odkrywania niezbadanych wysp, a to dzięki żegludze. Prócz tego do dyspozycji dostaniemy nowy system rozwoju postaci, poprawioną sztuczną inteligencję oponentów, nowy, ciekawy system prowadzenia dialogów oraz ulepszony tryb multiplayer. Premiera? Podobno już w marcu.

Gry, na które czekamy w 2009 roku

9. The Godfather II

Druga część komputerowej adaptacji „Ojca Chrzestnego” ma szansę przynajmniej powtórzyć sukces udanej „jedynki”. Fabuła przenosi nas do Stanów Zjednoczonych lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia, w sam środek wojny lokalnych rodzin mafijnych.

Ponownie będzie to gra TPP o otwartej strukturze świata, która jednak wprowadza do tego gatunku niespotykane dotąd rozwiązania. Przede wszystkim – po osiągnięciu statusu tytułowego Ojca Chrzestnego, czyli szefa mafijnej machiny –  przestaniemy być chłopcem od brudnej roboty i staniemy przed zadaniem kierowania całym interesem, przechodząc w tryb strategiczny. Oczywiście nie mogło zabraknąć również poprawionej oprawy audiowizualnej oraz trybu multiplayer. Gra w niektórych krajach pojawi się już w lutym, w Polsce natomiast – miesiąc później.

Gry, na które czekamy w 2009 roku

Strona: 1 2 3 4 5 Następna
Zgłoś błąd