News

Znamy miejsce i datę lanowych finałów ECS S2

Podczas gdy drugi sezon Esports Championship Series rozpędził się na dobre, organizacja FACEIT poinformowała na swojej stronie internetowej o dacie oraz lokalizacji finałów offline turnieju CS:GO na którego nagrody przeznaczono kwotę w wysokości 750.000 dolarów. Niebawem zimową atmosferę rozpalą emocjonujące starcia w skąpanej słońcem Kalifornii.

Mecze eliminacyjne europejskiej oraz amerykańskiej dywizji trwają już od 6 października – w każdej z nich mierzy się 10 formacji co daje nam łącznie 20 drużyn z całego świata. W finałach weźmie jednak udział jedynie 8 składów, czyli po cztery najlepsze teamy z każdego regionu. Zgodnie z tym co podali do wiadomości organizatorzy, LAN odbędzie się w dniach 9-11 grudnia, a jako miejsce rywalizacji wybrano Honda Center w Arnaheim w Kalifornii. Obiekt mogący pomieścić ponad 18.000 widzów jest główną areną hokejowego zespołu NHL Anaheim Ducks. To już kolejne duże wydarzenie umiejscowione zza oceanem – fani sportu elektronicznego z Ameryki Północnej mają w tym roku cały pakiet interesujących eventów ze światową czołówką CS:GO w roli głównej.

Przypomnijmy, że za przygotowanie całej imprezy odpowiadają ludzie z organizacji FACEIT oraz stremingowej platformy Twitch. Jeśli studiujecie na terenie Stanów Zjednoczonych, wejściówkę na finały ECS otrzymacie zupełnie za darmo – wystarczy pokazać ważną legitymację przed bramkami aby zapewnić sobie karnet na wszystkie dni. Jak podaje organizator, liczba studenckich biletów jest ograniczona – warto więc ustawić się w kolejce odpowiednio wcześnie by mieć zapewnione wejście. W trwającej obecnie batalii eliminacyjnej biorą udział Polacy z Virtus Pro. Mecze rozgrywają się w systemie round-robin, czyli podobnie jak w ESL Pro League - 2x pojedynek best-of-one. Nasi rodacy jak dotąd pokonali dwukrotnie dignitas, zaliczyli potyczkę z Fnatic wynikiem 1:1 oraz zakończyli w identyczny sposób dzisiejsze spotkanie z FaZe Clan (de_train 6:16, de_overpass 16:12).

Zgłoś błąd