News

Jutro rusza faza pucharowa EPICENTER: Moscow

Trwający obecnie w Moskwie turniej CS:GO przechodzi w najbliższy weekend w fazę playoff. Pierwsze ćwierćfinałowe starcia rozegrają się jeszcze przed sobotnim południem - co prawda jutro nie zobaczymy jeszcze ekipy Virtus Pro, ale poznamy półfinałowego rywala naszych rodaków.

Wydarzenie rozpoczęło się w poniedziałek od spotkań fazy grupowej. Na tym etapie zmagań brało udział łącznie 8 formacji, w tym Polacy z Virtus Pro, którzy w drabince B okazali się najskuteczniejszą drużyną. Nasi rodacy pokonali w meczu best-of-two SK Gaming 2:0, a następnie zremisowali 1:1 z HellRaisers oraz Fnatic. Poniedziałkowy triumf nad Brazylijczykami zapewnił jednak Virtusom nie tylko najlepszy wynik w grupie, ale i największą liczbę punktów ze wszystkich uczestników turnieju – podopieczni Kubena jako jedyni wygrali dwie potyczki z rzędu. Osiągnięcie to pozwoliło całej piątce awansować prosto do półfinału wraz ze składem Natus Vincere, który ulokował się na pierwszym miejscu grupy A. Na'Vi oraz VP poznają swoich oponentów w sobotę i zgodnie z terminarzem najbliższe pojedynki rozegrają dopiero w niedzielę.

(fot. EPICENTER)

Jako pierwsi ćwierćfinałowe spotkanie best-of-three odbędą zawodnicy SK Gaming oraz G2 Esports. Kilka godzin później będziemy mogli oglądać starcie Fnatic vs. dignitas. Jeśli FalleN wraz ze swoimi kolegami zatriumfuje nad G2, Virtusom po raz kolejny przyjdzie zmierzyć się z Brazylijczykami w półfinałach dużego LANa – ostatnio obie drużyny podobne starcie rozegrały w ramach ESL One New York, kiedy to biało-czerwoni wygrali 2:1. Oto terminarz dla EPICENTER na nadchodzący weekend:

Ćwierćfinały, sobota:

  • 11:00 – G2 vs. SK Gaming – (BO3)
  • 13:00 – Fnatic vs. Dignitas – (BO3)

Półfinały i finał, niedziela:

  • 11:00 – Virtus Pro vs. G2/SK - (BO3)
  • 13:00 – Natus Vincere vs. Fnatic/dignias - (BO3)
  • 17:00 – Wielki finał - (BO3)
Zgłoś błąd