News

Zeus nowym kapitanem Gambit Gaming

Daniil „Zeus” Teslenko oficjalnie znalazł dla siebie nowy „dom”. Rosyjska organizacja Gambit poinformowała za pośrednictwem swojej strony internetowej o przygarnięciu byłej gwiazdy Natus Vincere do składu CS:GO. Zeus od teraz będzie pełnił w nowej formacji rolę kapitana, wchodząc tym samym na miejsce Dimitry'ego „hoocha” Bogdanova, który opuścił drużynę na początku miesiąca.

Jak dowiadujemy się z opublikowanego oświadczenia, Gambit podpisało umowę z ukraińskim Natus Vincere na mocy której Teslenko oficjalnie dołączył do nowego zespołu z którym związany będzie do końca 2017 roku. Dywizja CS:GO Gambit od jakiegoś czasu poszukiwała nowego lidera i finalnie „nie mogła przejść obojętnie obok przywódczych umiejętności Daniila oraz jego wieloletniego doświadczenia”. Sam CEO organizacji Konstantin „groove” Pikiner przyznał, że zna się z Daniilem ponad 10 lat - obaj panowie pracowali razem między innymi w Virtus Pro. „Daniil to osoba, która nigdy nie spoczywa na laurach – zwycięstwo jest dla niego najważniejsze”- pisze Pikiner. Bohater transferu również zabrał głos w sprawie, dołączając krótkie oświadczenie. Wspomniał w nim o pomyślnej karierze w Na'Vi oraz zapewnił swoich fanów, że jest zadowolony z barw które przyjdzie mu reprezentować. Pełną treść w języku angielskim możecie przeczytać pod tym linkiem.

(fot. ESL)

Zarząd klubu zapowiedział także kolejne zatrudnienia – skład Counter Strike'a ma doczekać się nowego menadżera oraz trenera, których prawdopodobnie poznamy w niedalekiej przyszłości. Zeus zasilał szeregi Natus Vincere od listopada 2012 roku. Teraz w nowych barwach wystąpi po raz pierwszy w ramach lanowego turnieju ESWC 2016 w Paryżu z pulą nagród w wysokości 75.000$. Stolicę Francji Gambit Gaming odwiedzi w następującym składzie:

  • Mihail "Dosia" Stolyarov
  • Dauren "AdreN" Kystaubayev
  • Rustem "mou" Telepov
  • Abay "HObbit" Khasenov
  • Danylo "Zeus" Teslenko
Zgłoś błąd