News

Z Dropboksa korzysta już 400 milionów użytkowników

Dropbox ma już ponad 400 milionów użytkowników na całym świecie, z czego 8 milionów stanowią użytkownicy biznesowi. Tymi statystykami przedsiębiorstwo próbuje przekonywać, że jest firmą docenianą i traktowaną poważnie przede wszystkim przez innych przedsiębiorców.

Dropbox to nic innego jak usługa polegająca na udostępnianiu przestrzeni dyskowej w chmurze, która istnieje 2007 roku. CEO przedsiębiorstwa Drew Houston na wczorajszej konferencji w San Francisco udostępnił garść statystyk na jego temat. Użytkowników, którzy płacą za korzystanie i miejsce na Dropboksie jest obecnie ponad 150 tysięcy, a jeszcze kilka miesięcy temu było ich 20 tysięcy mniej.

dropboxy

W San Francisco zapowiedziano również uruchomienie usługi DropBox Enterprise, opartej na Dropbox Business, która zostanie skierowana do największych firm. Zapewni ona identyczne zabezpieczenia, możliwości administratora oraz nowoczesne narządzenia pracy grupowej jak w przypadku Dropbox Business, a dodatkowo nowe narzędzia zaawansowanej kontroli, wdrażania, a także usługi i wsparcie przygotowane specjalnie dla dużych organizacji.

Houston powiedział, że w ciągu ostatnich 10 miesięcy liczba płacących klientów biznesowych wzrosła o 50 tysięcy, dodając, że jest to więcej niż konkurencji w ogóle udało się zdobyć. Nie padły jednak żadne konkretne nazwy przedsiębiorstw.

Planowane zmiany mogą być wynikiem coraz większej konkurencji skupiającej się na bardziej dochodowym rynku business-to-business, podczas gdy Dropbox jest znany przede wszystkim jako marka konsumencka, co niekoniecznie przynosi same korzyści. 

Zgłoś błąd